9 rzeczy, które warto zabrać ze sobą w podróż kamperem!

Planujesz podróż kamperem i nie wiesz jakie przedmioty spakować? Sprawdź naszą listę dziewięciu przedmiotów, które warto ze sobą zabrać! Apteczka pierwszej pomocyJednym z najistotniejszych przedmiotów, które należy zabrać w podróż kamperem, jest apteczka pierwszej pomocy. Powinna ona zawierać wszystkie podstawowe elementy, takie jak bandaże, plastry, maść antyseptyczną, środki przeciwbólowe, gazę i taśmę. Możesz również dodać […]

Planujesz podróż kamperem i nie wiesz jakie przedmioty spakować? Sprawdź naszą listę dziewięciu przedmiotów, które warto ze sobą zabrać!

 1. Apteczka pierwszej pomocy
  Jednym z najistotniejszych przedmiotów, które należy zabrać w podróż kamperem, jest apteczka pierwszej pomocy. Powinna ona zawierać wszystkie podstawowe elementy, takie jak bandaże, plastry, maść antyseptyczną, środki przeciwbólowe, gazę i taśmę. Możesz również dodać krople do oczu i pęsetę do drobnych problemów medycznych.
 2. Nawigacja i mapy
  Kolejnym niezbędnym elementem podczas podróży kamperem jest system GPS lub aplikacja nawigacyjna na smartfonie, dzięki której zawsze będziesz wiedział, dokąd zmierzasz. Upewnij się, że masz wiele map dostępnych w przypadku, gdy Twoje urządzenie wyczerpie baterię lub straci sygnał podczas podróży.
 3. Paliwo i woda
  Powinieneś również upewnić się, że Twój pojazd jest zaopatrzony w wystarczającą ilość paliwa i wody podczas całej podróży. Napełniaj często, zwłaszcza w odległych miejscach, gdzie stacje benzynowe z paliwem mogą być rzadkością. Jeśli chodzi o wodę, miej ze sobą kilka dodatkowych pojemników, abyś mógł się nawodnić nawet wtedy, gdy nie ma dostępu do publicznych źródeł wody pitnej.
 4. Ładowarka USB, powerbank
  Upewnij się, że nie zapomniałeś zabrać ze sobą samochodowej ładowarki USB i powerbanka. Jest to niezbędne do utrzymania w pełni naładowanej elektroniki i zasilania urządzeń w drodze. Są one zazwyczaj kompaktowe i łatwe do przechowywania w samochodzie, co czyni je idealnymi na wycieczki poza domem.
 5. Płyn do mycia naczyń i gąbka
  Podczas podróży kamperem płyn i gąbka są obowiązkowym wyposażeniem każdej kuchni. Są one niezbędne do mycia naczyń po każdym posiłku. Posiadanie płynu do mycia naczyń ułatwia utrzymanie czystości, higieny i porządku we wnętrzu campera podczas całej podróży. Dobrze jest spakować uniwersalny środek czyszczący, który może służyć zarówno do mycia naczyń, jak i do wycierania powierzchni takich jak blaty, meble, okna, lustra itp. Nie zapomnij zabrać ze sobą kilku ściereczek i mydła.
 6. Latarka
  Jednym z najbardziej niezbędnych przedmiotów w podróży jest latarka. Latarki są niezbędne w każdej sytuacji na kempingu lub w podróży, ponieważ zapewniają przenośne źródło światła w razie potrzeby. Pamiętaj, aby na wszelki wypadek zabrać ze sobą dodatkowe baterie i żarówki. Warto również zaopatrzyć się w taką, która ma możliwość regulacji ustawień, dzięki czemu można dostosować jasność do potrzeb o różnych porach nocy. Dodatkowo posiadanie kilku latarek przechowywanych w różnych miejscach w kamperze zapewni, że w razie potrzeby będziesz miał je pod ręką.
 7. Środek na komary
  Środek na komary jest niezbędny, aby cieszyć się spokojnym i bezpiecznym przebywaniem na świeżym powietrzu. Środek odstraszający komary działa przy użyciu aktywnego składnika, który tworzy barierę wokół użytkownika, co odstrasza komary. Istnieje wiele rodzajów preparatów na komary dostępnych na rynku, w tym spraye, kremy, balsamy, a nawet urządzenia elektroniczne. Każdy typ ma swoje zalety i wady i powinien być wybrany w zależności od indywidualnych potrzeb.
 8. Ręcznik z mikrofibry
  Ręcznik z mikrofibry to niezbędny przedmiot do zabrania w podróż kamperem. Ręczniki z mikrofibry są lekkie i szybko schną, co czyni je idealnym towarzyszem podróży, gdy przestrzeń do pakowania jest ograniczona. Dobrej jakości ręcznik z mikrofibry wchłania również więcej wody niż zwykłe ręczniki bawełniane, co czyni go idealnym do osuszania się po pływaniu lub prysznicu na świeżym powietrzu. Ręczniki z mikrofibry można łatwo złożyć i przechowywać, więc nie zajmą zbyt wiele miejsca w kamperze.
 9. Multitool i zapałki
  Multitool i zapałki to niezbędne elementy wyposażenia, które należy zabrać ze sobą. Multitool zawiera różne narzędzia, takie jak nóż, śrubokręt, szczypce i inne w jednym urządzeniu. Dodatkowo posiadanie w torbie małego pojemnika z zapałkami może się przydać, jeśli kiedykolwiek będziesz musiał rozpalić ogień na kempingu. Posiadanie tych prostych, ale uniwersalnych przedmiotów może sprawić, że Twoja podróż kamperem przebiegnie bezproblemowo.

Na koniec upewnij się, że Twój kamper ma wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie całego sprzętu kempingowego i zapasów. Miej listę rzeczy, których będziesz potrzebował, aby upewnić się, że nic ważnego nie zostanie pominięte lub zapomniane. Powinieneś również spakować się lekko, aby Twój pojazd nie był zbyt zatłoczony podczas podróży. Mając pod ręką te niezbędne rzeczy, możesz być pewien, że Twoja podróż kamperem przebiegnie tak gładko, jak to tylko możliwe!