Kamperem po Lubelszczyźnie – co warto zobaczyć?

Lubelszczyzna jest jednym z najbardziej malowniczych regionów Polski, słynących z pięknej przyrody, bogatej historii i niezwykłych zabytków. Szlaki turystyczne Lubelszczyzny to idealne miejsce dla fanów kempingu, którzy chcą poznać prawdziwe oblicze tej urokliwej części Polski. Historia kamperów Historia kamperów sięga lat 60. XX wieku, kiedy to w Stanach Zjednoczonych pojawiły się pierwsze pojazdy, które umożliwiały […]

Lubelszczyzna jest jednym z najbardziej malowniczych regionów Polski, słynących z pięknej przyrody, bogatej historii i niezwykłych zabytków. Szlaki turystyczne Lubelszczyzny to idealne miejsce dla fanów kempingu, którzy chcą poznać prawdziwe oblicze tej urokliwej części Polski.

Historia kamperów

Historia kamperów sięga lat 60. XX wieku, kiedy to w Stanach Zjednoczonych pojawiły się pierwsze pojazdy, które umożliwiały komfortowe nocowanie w czasie długich podróży. Idea ta szybko zdobyła popularność na całym świecie, docierając również do Polski. W ostatnich latach województwo lubelskie dostrzegło potencjał kamperów jako sposobu na promocję lokalnej turystyki i przyciągnięcie nowych turystów.

Co przyciąga turystów do Lubelszczyzny?

Lubelszczyzna oferuje wiele atrakcji turystycznych, których nie sposób znaleźć gdzie indziej, począwszy od malowniczych krajobrazów Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, przez Poleski Park Narodowy czy liczne urocze miasta i miasteczka. Kultura regionu, bogactwo tradycyjnych potraw i gościnność mieszkańców sprawiają, że podróżujący kamperem mogą poczuć się tutaj jak w domu.

Najważniejsze atrakcje Lubelszczyzny

Lubelszczyzna to niesamowite połączenie zabytków, parków krajobrazowych i malowniczych miejscowości, które skradną serce każdego kempingowicza. Oto niektóre z nich.

 1. Lublin
  Lublin to prawdziwe serce Lubelszczyzny i doskonałe miejsce na rozpoczęcie przygody z kamperem. Będąc w Lublinie, warto zobaczyć:
  Stare Miasto z przepięknym rynkiem i ratuszem, Zamek Lubelski z kaplicą Świętej Trójcy, gdzie znajdują się słynne polichromie bizantyjskie, Ogród Saski z pięknym pałacem. Czas na pierwszy nocleg! Znajdź kemping, na przykład na obrzeżach miasta w nurtach rzeki Bystrzycy.
 2. Zamość
  Nazywany „Perłą Renesansu”, to kolejne miejsce, które musisz zobaczyć podczas swojej podróży po Lubelszczyźnie. Oto co możesz zobaczyć w Zamościu: Rynek Wielki z idealnymi wymiarami 100×100 metrów
  Ratusz, Pałac Zamoyskich, Katedra św. Tomasza Apostoła.
 3. Kazimierz Dolny
  Kazimierz Dolny to magiczne miasto, znane z niezwykłego pejzażu i unikalnej atmosfery. Przy każdej wizycie kamperem warto:
  spacerować po malowniczym rynku, obejrzeć panoramę miasta z góry Trzech Krzyży, spróbować lokalnych potraw, takich jak słynne naleśniki kazimierskie.
 4. Krasnobród i Zwierzyniec
  Krasnobród i Zwierzyniec to baza wypadowa do zwiedzania Roztoczańskiego Parku Narodowego, z malowniczym parkiem krajobrazowym, jeziorem i licznymi szlakami pieszymi oraz rowerowymi.
 5. Poleski Park Narodowy
  Poleski Park Narodowy to prawdziwy skarb Polski. Na powierzchni około 10 tysięcy hektarów można zobaczyć wiele ciekawych ekosystemów, w tym przede wszystkim obszary wodno-błotne, torfowiska i jeziora krasowe. Do tego dochodzą naturalne kompleksy leśne, w których występują unikalne gatunki zwierząt i roślin świadczące o historii regionu od końca epoki lodowcowej. Poleski Park Narodowy to idealne miejsce na relaks z dala od zgiełku miasta, a jednocześnie świetna okazja do nauki i poznania bogactwa przyrody naszego kraju.